Uzaktan Eğitim

Yüz Yüze Sınavlar Karne Notuna Dahil Edilecek mi?

Uzaktan eğitim serüveni son hız devam ederken öğrenciler için bir yandan yaşanan karne heyecanında yüz yüze sınavlar puanlamaya dahil edilecek mi sorusu gündeme geliyor. Okulların açık kaldığı sürede gerçekleşen ve öğrencilerin puanlandırıldığı sınavlarla ilgili Millî Eğitim Bakanlığı yeni düzenlemeler yapıldığını duyurdu. Buna göre yüz yüze sınavlar ile ilgili durum da netleşti.

Dijital karne uygulaması ile öğrencilerin derse katılıma göre karne alacakları açıklandıktan sonra yüz yüze sınav ne olacak? sorusu gündemi karıştırdı. Öğrenciler arasında haksızlık olmaması adına Millî Eğitim Bakanlığı söz konusu sınavların karneye yansımayacağını açıkladı. Böylelikle öğrenciler sadece derse katılım üzerinden puanlandırılacak!

Yüz Yüze Sınavlar Karneye Dahil Edilebilir

Yüz yüze sınav gerçekleştirilmiş ve öğrenciler bu sınavların karne notuna dahil edilmesini istiyorsa bu durumda başvuru yapılması gerekecek. Millî Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasına göre bu kapsamda olan öğrencilerin en geç 21 Ocak tarihine kadar karne notları ile ilgili durumu bildirmeleri gerekiyor. 

Okul müdürlükleri vasıtası ile gerçekleşecek olan başvurular sonrasında öğrencilerin almış oldukları notlardan faydalanabilmeleri mümkün olacak. Dersler ve puanlandırma ile alakalı karmaşa son aşamada ortadan kalkarken öğrenciler için 2. dönemde nasıl bir senaryo olacağı da hala belirsiz. COVID-19 pandemisi hala devam ediyor ve aşıların henüz tam anlamı ile yapılamadığı biliniyor. Bu durumda 2. dönem başlayacak mı?

Uzaktan Eğitim Devam Edebilir!

COVID-19 virüsüne karşı mücadelesini son hızı ile sürdüren insanlığın aşı ile birlikte artık normal yaşamına döneceği konuşuluyordu. Ancak aşının tam olarak yaygınlaşmaması nedeni ile eğitim ile ilgili belirsizlik sürüyor. 2. dönemin başlamasına çok az bir süre kaldı. Öğrenci ve öğretmenler için henüz netleşen bir şey yok. Bu da uzaktan eğitimin devamı anlamına gelebilir.

Millî Eğitim Bakanlığı’ndan henüz net bir açıklama gelmedi. Zira bakanlık da ileride neler yaşanacağı yönünde net bir belirleme yapamıyor. Bu nedenle de eğitimin sürdürülebilmesi amacı ile bir süre beklenmesi istendi. COVID-19 ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktığında 2. dönem eğitimin nasıl gerçekleşeceği daha da netlik kazanacak gibi görünüyor. Gelişmeleri dersanlat.com ile takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir