Uzaktan Eğitim

Yüz Yüze Eğitim Yakında Başlayabilir!

Yüz yüze eğitim konusunda son gelişmeler artık eğitimin eskiye dönüş sinyalleri verdiğini ifade ediyor. 

COVID-19 virüsüne karşı Türkiye’de başlayan aşı çalışmaları ve aşıların uygulanmaya başlanması ile birlikte kısa sürede normalleşme adımlarının atılabileceği ifade ediliyor. Eğitime verilen uzun aranın virüsten kurtuluş sonrasında tamamlanacağı ve dersliklerin öğrenci ile dolacağı söyleniyor. Peki, ama ne zaman?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un daha önce de işaret ettiği üzere 15 Şubat 2021 oldukça kritik bir tarih. Bu tarihte Bilim Kurulu’ndan gelecek öneri ile birlikte okulların açılıp açılmayacağı konusunda net bir karar verilecek. Millî Eğitim Bakanlığı’ndan 81 il müdürlüğüne gönderilen yazıda önümüzdeki süreç ile alakalı bilgilendirme yapıldı. Peki, 15 Şubat ile okulların açılacağı söylenebilir mi?

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor mu?

Yüz yüze eğitim sürecinde öğrenci ve öğretmenlerin uzun süredir beklediği ve oldukça heyecanlandıran bir haber bekleniyor. 15 Şubat için henüz net konuşmak mümkün olmasa da çalışmaların son hızla devam ettiğini ifade etmek gerekir.

Bakanlık tarafından verilecek olan kararda hastalığın göz ardı edilmeyeceği ve öğrenci sağlığının ön planda olacağı ifade ediliyor. Bu nedenle de Bilim Kurulu’nun olumlu sinyal vermemesi halinde okulların açılması kısa bir süre daha ertelenebilir. Bu anlamda öğrenciler için küçük bir bekleyiş daha söz konusu olabilir. Ancak 15 Şubat’ı heyecanla beklemek gerekiyor.

Eğitim’de Dijitalleşme Ne Olacak?

Eğitimde dijitalleşmenin geleceği de en az yüz yüze eğitim serüveni kadar merak edilen konulardan bir tanesi oluyor. Öğrencilerin özellikle evden ders çalışma konusunda ciddi bir adaptasyon gerçekleştirdiği düşünüldüğünde bu konunun da göz ardı edilmemesi gerektiğini vurgulamak gerekiyor. Peki, durum ne olacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamalara göre dijitalleşmede yakalanan başarının bir anda göz ardı edilmeyeceği vurgulandı. Yerli ve milli projelerin destekleneceği ve eğitimde online serüvenin farklı şekillerde devam edebileceği ifade edildi.

Dersanlat.com olarak dijitale her geçen gün daha fazla yatırım yapan bakış açımız ile kaliteyi daima zirvede tutuyoruz. Bu anlayıştan hareketle de sizlerin en büyük destekçisi olmayı arzu ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir