Uzaktan Eğitim
Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitimde Raporlamanın Önemi

Uzaktan eğitimde raporlamanın önemi her geçen gün daha da ciddi bir noktaya taşınırken öğretmenler için sistemin sağlamlaştırılması amacı güdülür. Özel ders verilirken hem işlenen konulardan elde edilen performans hem de öğrencilerin gelişimleri kontrol altına alınmak üzere raporlama düzenli bir şekilde gerçekleştirilir.

Öğretmenler, normal eğitim esnasında hem müfredatın takip edilmesi hem de öğrencileri doğrudan kontrol edebilmesi sayesinde öğrenciler hakkında daha net bilgilere sahip olabiliyor. Ancak uzaktan eğitimde bu imkânın elde edilebilmesi adına öğretmenlerin ekstra çaba sarf etmesi ve doğru araçları kullanması gerekiyor. Dersanlat.com bu olanağın ortaya çıkarılması adına oldukça etkin role sahiptir. Bir öğretmen olarak süreci başarılı bir şekilde yönetebilmek adına dersanlat.com ile nelere sahip olabileceğinize yakından bir bakalım!

Özel Ders Vermek İstiyorum

Uzaktan Eğitimde Raporlama Nasıl Olur?

Uzaktan eğitimde raporlama ders verimini doğrudan etkileyen bir olgudur. Bu nedenle öğretmenler şartlar ne olursa olsun raporlamayı gerçekleştirme ihtiyacı hisseder. Dersanlat.com’da işlenen dersler sonrasında öğrencilere yapılan canlı anketler ve hızlı testler sayesinde işlenen derslerden alınan sonuçlar öğretmen tarafından raporlamada kullanılır. Üstelik bu sadece öğretmenin kendisi için kullanabileceği bir veri olarak değil velilerin dersle ilgili fikir sahibi olabilmeleri adına kullanılan bir kaynaktır.

Veliler öğrencileri için tercih ettikleri özel ders programlarının ne derecede etkili olduğunu gözlemleyebilirken öğrencilerin gelişimini de yakından izler. Bu durumda özel dersin sürdürülmesi, arttırılması veya kesilmesi kararı alınarak öğrencinin başarısını sağlayacak çözümler ortaya çıkarılmasına katkı sağlanır. Dersanlat.com olarak öğrencilerin başarısını doğrudan etkileyecek olan karar verme süreçlerine olumlu etki etmek adına raporlamanın gerçekleştirilmesine imkan sağlıyoruz.

Dersanlat.com ve Raporlama

Raporlamanın eğitim sürecine olumlu etkisini biliyor ve uzaktan eğitimde raporlamanın gerçekleştirilebilmesi adına gerekli zemini hazırlıyoruz. Anket ve test araçları ile kullanılabilen platformun öğrenci görüşlerini ele alması interaktif bir ders sisteminin oluşturulmasına olanak sağlıyor.

Uzaktan eğitimin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmesi ve öğretmen – öğrenci – veli üçgeninde doğru bir etkileşimin kurulabilmesi adına önemli olan raporlama süreçlerini dersanlat.com ile hemen keşfedebilirsiniz. O halde sistemi keşfetmek adına vakit kaybetmeden üye olabilirsiniz. Ücretsiz üyelik ve ücretsiz online ders ile raporlama konusunda farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir