uzaktan eğitim
Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim ve Zamanı İyi Değerlendirmek

Uzaktan eğitim sürecinin insan hayatına yerleşmesi ile birlikte artık bu sürecin nasıl daha kaliteli bir şekilde ele alınacağı tartışılır hale geldi. Öğrencilerin evde oturarak ders çalışmak durumunda olmaları zaman yönetimi noktasında çok ciddi problemlere neden olmaya başladı. Ancak iyi bir programlama ve kaliteli zaman yönetimi ile derslerde başarılı olmak mümkün oluyor. Peki, dersanlat.com olarak zaman yönetiminde sizlere neler öneriyoruz? Gelin hep birlikte uzaktan dersleri daha kaliteli kılacak zaman yönetimi konusunu bir ele alalım!

Uzaktan Eğitim Yan Gelip Yatmak Değil

Zamanı iyi değerlendirmek adına öğrencilerin belli başlı konularda motive olması gerekmektedir. Bu konuların başında ise uzaktan derslerin bir zorunluluktan kaynaklandığı ve bu derslerin normal eğitimdeki derslerden bir farkı olmadığıdır. Derslerin sürekli ertelenmesinin önüne geçmek adına uzaktan eğitimin yan gelip yatmak olmadığının öğrenciye empoze edilmesi gerekir. Bu sayede zamanı iyi yönetebilmek ilk aşamada mümkün olacaktır.

Programsız Ders Çalışmak Sağlıklı Değil

Uzaktan eğitimde öğretmenlerin müsaitlik durumuna göre programlar hazırlanıyor olsa da öğrencilerin daha düzenli bir şekilde derslere odaklanması gerekir. Bu da hiç şüphesiz doğru bir şekilde hazırlanmış program ile mümkün olur. Aynı saatte uyanmak, aynı saatte ders yapmak bir süre sonra öğrenciye ders çalışma refleksini kazandıracaktır. Bu da ‘hadi ders çalış’ şeklinde bir telkin ile hiç karşı karşıya kalınmamasına zemin hazırlayacaktır.

Bahanelerden Uzak Durulmalı

Ev ortamında anne ve babasına nazını geçirebilen öğrencilerin ‘bugün karnım ağrıyor’, ‘çok uykum var’, bugün ders yapmasak olmaz mı’ şeklindeki talepleri zaman yönetimini sekteye uğratan belli başlı nedenlerdir. Bu anlamda ebeveynleri uzaktan eğitim konusunda bahaneleri ortadan kaldırmaya çalışması gerekir. Çocuğunuzun sağlığı elbette çok önemlidir ama çocukların da bu tip bahanelerle siz değerli ebeveynleri manipüle edebildikleri tartışmasız bir gerçektir.

Uzaktan Eğitim ile Başarı Zaman Yönetimi ile Olur

Dersanlat.com olarak zamanı iyi yöneten öğrencilerin daima başarılı olduğunu kabul ediyoruz. Bu anlamda zamanlama ve ders esnasındaki dakikaları etkin kullanabilme adına sürekli güncellemeler yapıyoruz! Siz de tüm bu ayrıcalıklarımızdan yararlanmak adına hemen ücretsiz bir şekilde üye olarak dersanlat.com ayrıcalıklarını keşfedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir