Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim ve Okul Sınavlarının Durumu

Uzaktan eğitim sistemine geri dönülesi ve öğrencilerin tekrar evden derslere devam etmesi sınavların da gerçekleştirilmesini zorlaştırdı. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre sınavların gerçekleştirilmeyeceği açıklanırken sistemin nasıl ilerleyeceği yine veli ve öğrencilerin kafasını karıştırdı!

Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Millî Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklama ile derslerin 23 Kasım’da başlaması gerekirken 4 Ocak’a ertelendiği duyuruldu. Bu açıklama ile öğrencilerin tekrar uzaktan eğitim platformları aracılığı ile eğitimlerine devam edecekleri ifade edildi. Peki, şimdi ne olacak? Öğrenciler karne alacak mı? Sınavsız eğitimin sonuçları neler olacak?

Karantina Dönemi Geri Geldi!

COVID-19 etkileri nedeni ile ülkemizde görülen vaka artışları toplu alanlardaki hareketliliğin de kısıtlanmasına neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığı hem geleceğin mimarı çocukları korumak hem de virüsün yayılmasına engel olmak adına okulları tatil etti. Okulların tatil olması herkesi tedirgin etse de aslında karantina dönemindeki uygulamalara geri dönüleceği ifade edilebilir. Öğrenciler gerek internet yayınları gerekse de TV üzerinden yayınlanacak olan dersler ile müfredatı takip edecek. 

Öğretmenler için ise 4 Ocak’ta başlayacak olan eğitim sürecine hazırlık aşaması olacak. Daha kaliteli eğitim ve açığın kapatılması maksadı ile özel çalışmalar gerçekleştiren Millî Eğitim Bakanlığı hassasiyeti elden bırakmıyor. Peki, bu konuda velilere nasıl görevler düşüyor?

Uzaktan Eğitim ve Motivasyon

Daha önce yayınladığımız Uzaktan Eğitim ve Motivasyon Problemini Aşma adlı yazımız ile değerli öğrencilerin yaşayabilecekleri zorlukları nasıl atlatmaları gerektiğini vurgulamıştık. Normalleşmeye giden süreçte tekrardan karantina günlerine geri dönülmesi çok ciddi bir zorluğa işaret etse de daha önce bu süreci yaşayan öğrenciler için adaptasyonun çok daha basit olacağı açıktır. Bu nedenle daha önce uyguladığınız bütün doğruları tekrarlamak öğrencinin bu süreçteki başarısını sürdürmesinde çok etkili olacaktır.

Dersanlat.com olarak platformumuz üzerinden eğitimlerin sürdürülmesi ile eğitime ve öğrencilere yatırım yapmayı sürdürüyoruz. 4 Ocak ve sonrasındaki süreçte uygun fiyatlar ve kaliteli uzaktan eğitim alt yapımız sayesinde karşı karşıya kalınan bütün zorlukların üstesinden gelmek adına çaba sarf ediyoruz! Siz de öğrencileriniz için en iyiyi arzu ediyorsanız bizi tercih edebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir