Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim Sistemi İle İngilizce Öğrenmek Mümkün Mü?

Günümüzün teknolojik gelişmeleri neticesinde eğitim sistemi de bu gelişimden faydalanmıştır. Artık uzaktan eğitim sistemi ile birlikte İngilizce, Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, Tarih vb. dersler de rahatlıkla işlenebilir hale gelmiştir. Özellikle İngilizce’ye verilen önem oldukça yüksektir. Bu nedenle akıllara İngilizce uzaktan eğitim ile öğrenilir mi sorusu gelmektedir. İngilizce dersinin online eğitim ile işlenmesi, profesyonel bir hocanın öğrencilerle sanal ortamda bir araya gelmesi ile gerçekleşmektedir. İnternet bağlantısının bulunduğu her yerde işlenebilmesi nedeniyle oldukça faydalı bir sistem olarak yerini almıştır. Dersanlat.com’un gelişmiş sistemi vasıtasıyla İngilizce özel ders verebilmeniz mümkün. Dersler online olarak ve görüntülü bir şekilde işlendiği için İngilizce’ye ait olan gramer, telaffuz, kelime bilgisi, anlam bilgisi gibi birçok konuyu detaylı bir şekilde işleyebilirsiniz.

Sisteme giriş yaptığınızda karşınıza bir link çıkacaktır. Bu linki öğrenciniz ile paylaşıp birebir özel İngilizce dersi verebileceğiniz gibi paketlerimizden birini tercih edip sanal sınıf da oluşturabilirsiniz. Daha sonra başla butonuna tıklayarak ve ilgili ayarları yaparak sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Resimde ok ile gösterilen bölümden ayarları aç butonuna tıklayarak sistemin kullanım dilini de ayarlayabilirsiniz. Örneğin bu dili İngilizce olarak belirleyerek sistemi tamamen İngilizce bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca alt kısımda yer alan + işaretine tıklayarak bir sunum yükle seçeneğini seçip İngilizce için sunum dosyası da yükleyebilirsiniz. Böylelikle hazırlamış olduğunuz sunumlar üzerinden ders anlatımını daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sunum üzerinde kalemle çizimler yapabilir, böylelikle önemli gördüğünüz alanları öğrencinize daha net bir şekilde yansıtabilirsiniz. 

İngilizce Uzaktan Eğitim İle Nasıl İşlenir?

Bilindiği üzere İngilizce daha çok pratik isteyen bir derstir. Bu nedenle öğrencilerin öğretmeninden birebir görüntülü ve işitsel olarak ilgili konuları görmesi ve duyması gerekir. Yani öğretmen görüntülü ve sesli bir şekilde dersi işleyebilmektedir. Kelime ezberleme çalışmaları ise sanal tahta üzerinden rahat bir şekilde yürütülebilir. Aynı şekilde gramer yapısının incelenmesi de sanal tahta üzerinden gerçekleşebilmektedir. Aynı zamanda öğrenciler de kamera ve mikrofonu açarak pratik yapılabilir. Bu nedenle uzaktan yapılan İngilizce eğitiminde İngilizce öğrenmek için gerekli olan her şey mevcuttur diyebiliriz. 

İngilizce Uzaktan Eğitim Sisteminin Avantajları

  • Çalışma türü, zamanı ve biçimi öğrenci tarafından belirlenmektedir. 
  • Kendi seviyesine uygun olarak hazırlanan sınıflarda canlı eğitim görerek daha kolay öğrenme gerçekleştirilebilir.
  • Uzaktan eğitim sisteminde kelime öğrenmek için gerekli olan her materyal görsel ve yazılı bir şekilde mevcuttur. 
  • Telaffuz, konuşma, yazma, okuma gibi beceriler de rahatlıkla geliştirilebilir.
  • Öğretmen açısından öğrencinin takibi ve ne durumda olduğunun takibi kolaydır.
  • Yapılacak olan anketler ile öğrencilerin bilgi seviyesi ölçülebilir.
  • Ev ortamının rahatlığında daha rahat bir şekilde eğitim verilebilir ya da eğitim alınabilir.
  • Canlı ders esnasında müsait olmayan öğrenciler, müsait olduklarında ders tekrarını rahatça izleyebilirler.

Belirtilen özellikler sadece İngilizce için geçerli değildir. Aynı zamanda Matematik uzaktan eğitim konusu hakkındaki yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir