Uzaktan Eğitim
Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim Sistemi Devam Edecek!

COVID-19 önlemleri kapsamında Türkiye’de kısıtlamalar arttırılırken uzaktan eğitim sistemi devam ettirilecek! Online eğitim ile öğrencilerin derslerinden uzak kalmaması amaçlanırken virüsün yaygınlaşmasına engel olunuyor. Peki, Türkiye’de eğitim nasıl sürdürülecek?

Türkiye’de hem okulları hem de ortak kullanım alanları nedeni ile gün geçtikçe artan COVID-19 vakaları nedeni ile yaşamın eskisi gibi olumsuz etkilendiği biliniyor. Son dönemlerde COVID-19 karşı önlemlerin tekrardan alınarak okulların tatil edilmesi talep ediliyordu. Bu talepler gerçeğe dönüşürken velilerin tekrardan şimdi ne olacak soruları yükselmeye başladı. Dersanlat.com olarak eğitimde yeni sistemin nasıl olacağını sizlere tüm detayları ile açıklıyoruz! İşte 31 Aralık tarihine kadar eğitim ile ilgili bilinmeyenler!

Uzaktan Eğitim 31 Aralık’a Kadar Sürecek

Canlı Ders

17 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşen olağanüstü toplantı ile COVID-19 vakaları ve son durumun değerlendirilmesi ile okulların tekrardan kapanması kararı alındı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre Bilim Kurulu tavsiyesi ile alınan bu karar ile okullar yolu ile virüsün yaygınlaşmasına engel olunacak. Peki, öğrenciler eğitimlerini nasıl sürdürecek?

Öğrencilerin eğitim yaşamlarına devam edebilmeleri adına geçmişte olduğu gibi EBA ve uzaktan eğitim platformlarının çok büyük katkısı olacak! Özellikle özel ders almak istiyorum diyenler için ayrıcalıklı bir seçenek olan online eğitim avantajları ile kullanılmaya devam edecek. 31 Aralık sonrasında ise nasıl bir süreç ile karşı karşıya kalınacağı merak konusu oluyor!

31 Aralık Sonrasında Ne Olacak?

COVID-19 önlemleri kapsamında yaklaşık 45 günlük süre için önlemler arttırılırken öğrencileri 31 Aralık sonrası ne olacak sorusu meraklandırıyor. Resmi olarak henüz net bir planlama yapılmış olmasa da artan vakalar ve yasakların kademeli olarak geri getirilecek olması bütün öğrencileri endişelendiriyor.

Özellikle bu yıl sınava girecek olan öğrenciler uzaktan eğitim ile motivasyon kaybı yaşarken gelecek kaygıları da gitgide artıyor. Siz de uzaktan eğitim nedeni ile motivasyonunuzu kaybediyor ya da odaklanma sorununu fazlası ile yaşıyorsanız bu konuda daha önce paylaştığımız Uzaktan Eğitim ve Motivasyon Problemini Aşma adlı yazıdan yararlanabilirsiniz. COVID-19 önlemleri sürerken doğru adımları atarak eğitim sürecinizi tamamlamak sizin için oldukça önemli olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir