Uzaktan Eğitim
Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim ve Öğrencileri Kontrol Edebilmek

Uzaktan eğitim modelinin yaşamımızın bir parçası olması sonrasında eğitim sisteminde karşılaşılan problemlerin de boyut değiştirdiğiniz söyleyebiliriz. Bunların başında gelen durum hiç şüphesiz canlı dersler esnasında öğrenciler kontrol edebilmek ile ilgilidir. Dersanlat.com olarak sizlere uzaktan eğitim konusunda harika bir alt yapı sunarken öğrenci yönetimi ile ilgili de öneriler sunmayı ihmal etmiyoruz.

COVID-19 salgını ve sonrası süreçte uzaktan eğitim anlayışının yerleşmeye başlaması öğretmenler için ‘sessiz olun’ lafının boyut değiştirmesine neden olmuştur. Sınıfta sürekli olarak öğrencileri uyarak ve onları kontrol etmeye çalışan öğretmenler şimdi de bir ekran karşısında öğrenci yönetimi sınavı verir. Peki, bu sınavdan başarılı olmak adına neler yapmak gerekir? Öğrencilerin derse konsantre olabilmesi adına neler yapılabilir?

Uzaktan Eğitim ve Öğrenci Yönetimi

Uzaktan ders sisteminin başarılı bir şekilde kurulması ve öğrencilerin derse katılımının sağlanması sonrasında dersin sabote edilmesini istemiyorsanız bir öğretmen olarak alabileceğiniz teknik birkaç önlem vardır. Dersanlat.com sisteminin önemli avantajlarından olan bu özellikleri kullanarak öğrenci yönetimini sağlamada başarı yakalayabileceğinizi ifade ediyoruz. Gelin bakalım bu özellikler neler?

Sessize Al Seçeneği

Sessize al seçeneği ile öğrencilerin kendi aralarında konuşarak dersi baltalamasını engelleyecek oldukça faydalı bir öğedir. Bu durumda sadece öğretmenin sesi duyulacağından öğrencilerin odaklanması çok daha kolay olacaktır. Üstelik öğretmenin sürekli ‘susun, konuşmayın, dinleyin’ gibi uyarılarda bulunmak zorunda olmaması dersin verimliliğini de arttıracaktır.

Ekran Paylaşma Özelliği

Öğrenci yönetimi konusunda başarılı bir sonuç almak isteyen öğretmenler için sadece sesli anlatımın yardımcı olmayacağını söyleyebiliriz. Bu durumda ekran paylaşımı ile görselleştirmeler ve birtakım sunumların gündeme gelmesi çok daha başarılı sonuçlar almaya yardımcı olacaktır. Dersanlat.com’un bu konuda sunduğu avantajları göz ardı etmemenizi öneriyoruz.

Dersanlat.com ile Uzaktan Eğitim Başarı Mümkün mü?

Öğretmenler açısından özel ders vermenin imkansızlaştığı şu günlerde hem öğrencileri kontrol altına alabileceğiniz hem de ücretsiz seçeneklerle ders anlatabileceğiniz bir sistem için dersanlat.com’u mutlaka tercih etmelisiniz. Ön plana çıkan özellikleri ve öğrenci – öğretmen arasındaki iletişimin kesintisin bir şekilde gerçekleştirilmesi bu uzaktan eğitim platformunu diğer pek çok rakibinin önüne koyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir