Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim İle Matematik Dersi Nasıl İşlenir?

Uzaktan Eğitim İle Matematik Dersi Nasıl İşlenir?

Matematik, öğrencilerin fazlaca zorlandığı derslerden birisi olsa da iyi bir öğretmen yardımıyla ve geliştirilecek bazı öğrenme sistemleriyle üstesinden gelinebilecek bir derstir. Günümüzde salgın hastalığın yoğunlaşması ile birlikte uzaktan eğitim gündeme gelmiş, pek çok ders bu yolla işlenmiştir. Online eğitim sistemiyle işlenen derslerden birisi de matematiktir. Matematik ve Geometri dersleri için kullanacağınız sistemimizde gerekli olan çizim teknikleri, şekiller, sunum yükleme özellikleri mevcuttur. Dersanlat.com aracılığıyla işleyeceğiniz matematik dersini uzaktan ve verimli bir şekilde yürütebilirsiniz. Uzaktan eğitim sisteminde başarılı ve verimli olmanın yollarından birisi de başarılı iletişim tekniklerinden geçmekte. Yani öğrenci ile öğretmen arasında iletişim kurarken sistem kaynaklı bir aksamanın olmaması gerekmektedir. Özellikle matematik gibi önemli bir ders için de bu kural geçerlidir. Bu nedenle sanal sınıf oluşturmak, öğrenci – öğrenci etkileşimi, öğrenci – öğretmen etkileşimi çok önemlidir. Özellikle matematik dersi için konuşacak olursak bu önem daha da artmaktadır.

İlgili görselde görüldüğü üzere sistemde matematik dersi için gerekli olan her materyal mevcuttur. Ek olarak geometri dersi için de şekiller çizebilir, şekil üzerinden dersinizi anlatabilirsiniz. Ayrıca yazmanız gereken not varsa bunu yine görselde göreceğiniz üzere text butonu sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bununla beraber ilgili sistemde öğrenci – öğretmen etkileşimi başarılı bir şekilde sağlanmaktadır.

Matematik Dersi Uzaktan Eğitim İle Verimli Bir Şekilde Nasıl İşlenir?

Verimlilik için öncelikle sistemin aksamaması gerekmektedir. Donmalar, kopmalar meydana gelmemeli, güçlü bir internet bağlantısı ile bu etkileşimin sürekli olarak kalması gerekmektedir. Öte yandan matematik dersi, pratik isteyen bir derstir. İlgili konuları sanal tahta yardımıyla pekiştirebilir, verimliliği arttırabilirsiniz. Anlatmak istediklerinizi şekil yardımıyla da anlatabilir, verimliliğin artması noktasında başarıya ulaşabilirsiniz. Öğrenciler, takıldıkları yerlerde siz öğretmenlere ulaşabilir, yine verimlilik bu yolla arttırılabilir. Bununla birlikte ilgili ders için gerekli olan uygun eğitim koşulları, uzaktan eğitim sistemi ile birebir olarak sağlanmaktadır. Dersleri kayıt edebilir, müsait olmayan öğrencilerin daha sonra izlemelerini sağlayabilirsiniz. Ancak canlı olarak izlenme çok daha verimli olacaktır. Çünkü öğrencilerin kafalarına takılan soruları o an sormaları, onların yararına olacaktır.

Matematik Dersi İçin Uzaktan Eğitim Sisteminin Avantajları

  • Matematik dersi, pratik gerektiren bir ders olması nedeniyle bol soru çözülerek üstesinden gelinebilecek bir derstir. Dolayısıyla sistemin anket bölümünü kullanarak soru sorabilir, öğrencilerin çözmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle öğrenci merkezli eğitim anlayışı gelişmiş olacaktır.
  • Uzaktan eğitim sistemi, matematik dersi için oldukça verimlidir. Çünkü sanal tahta yardımıyla konuları pekiştirebilir, text butonu ile notlar alabilir, şekiller çizebilir, ilgili sunumunuzda önemli gördüğünüz yerlerin altını çizebilirsiniz. Böylelikle verimlilik artmış olacaktır.
  • Kamera ve mikrofon yardımıyla öğrenci – öğretmen etkileşimi daha net bir şekilde gerçekleşmektedir.
  • Dersler, rahat bir şekilde, ev ortamında, tamamen sanal bir şekilde işlenmektedir. Öğrenme için gerekli olan tüm duyuları uzaktan eğitim sistemi ile de aktif hale getirebilirsiniz.

Uzaktan eğitim ile sadece matematik dersi değil diğer dersler de işlenmektedir. Fen Bilgisi, Tarih, İngilizce, Matematik ve daha birçok ders uzaktan eğitim yardımı ile işlenebilir. Fen Bilgisi uzaktan eğitim adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir