Uzaktan Eğitim
Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim ile Derslerin Otomatik Kayıt Edilmesi ve Tekrar İzlenebilmesi

Uzaktan eğitim derslerini kaydederek kaçırdığınız noktaları tekrar etmek sizin için de çok büyük bir ayrıcalık mı? O halde dersanlat.com’un tekrar-izle seçeneği ile ders kayıtlarınızı izleyin ve kaliteyi yakalayın!

Pandemi süreci ile eğitimde yaşanan zihniyet anlayışı artık parmak kaldırıp ‘öğretmenin bu konuyu anlamadım’ ifadesini kullanmaya imkân tanımıyor. Bu nedenle öğrenciler için anlamadıkları kısımları tekrardan izlemek çok daha büyük bir ayrıcalık oluyor. Peki, dersanlat.com ayrıcalıkları ile uzaktan eğitim sürecinde tekrar-izle mantığı nasıl çalışır? Gelin bu sistemi yankından tanıyalım ve bu sistemin avantajlarına bir göz atalım!

Uzaktan Eğitim ile Dersler Nasıl Kaydedilir?

Öğretmenler için ders kayıt sistemi ile öğrencilerin daha sonra tekrar tekrar izleyecekleri bir video oluşturmak dersanlat.com ile mümkün oluyor. Öğretmenler giriş ekranından gerekli işlemleri yaptıktan hemen sonra dersi başlatarak öğrencilerine link gönderiyor. Ders başladıktan sonra ekranın üst kısmında yer alan ‘Kayda Başla’ butonuna tıklayarak dersin kaydedilmesi sağlanır. Ders boyunca kaydolan video bulut üzerinde saklanıyor. Ders sonunda öğretmen öğrencileri ile kayıt linkini paylaşarak dersin daha sonra tekrar tekrar izlenmesini sağlıyor.

Yeni nesil eğitim sisteminin en önemli ayrıcalıklarından bir tanesi olan tekrar-izle seçeneğini kullanmanın büyük avantajları da vardır. Şimdi gelin tekrar-izle seçeneği ile dersanlat.com’un sağladığı ayrıcalıklara bir göz atalım!

Uzaktan Eğitim

Verimli Ders

Uzaktan eğitim sisteminde dersin sürekli bölünmesi hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından çok arzu edilmeyen bir durumdur. Bu nedenle öğretmenlerin ders kaydı oluşturması hem dersin sürekli bölünmesine engel olacak hem de daha verimli bir ders imkânı sunacaktır.

Uzaktan Eğitim ve Zaman Tasarrufu

Derslerin öğretmenin arzu ettiği şekilde işlenmesi için dersin kesilmemesi oldukça önemlidir. Üstelik bu durum zamandan kazanılmasına da yardımcı olur. Zamandan tasarruf etmenin çok mümkün olduğu bu sistem sadece öğretmenler için değil öğrenciler için de büyük bir avantajdır.

Ders Tekrarı

Derslerin tekrar edilmesi öğrenciler için önemlidir. Normal derslerde öğrenciler aldıkları notlar üzerinden dersleri tekrar edebilirken uzaktan ders sisteminde tekrar-izle seçeneği öğrencilerin ders tekrarını oldukça kolaylaştırır. Hem öğrencileri hem de öğretmenleri rahatlatacak olan bu sisteme hemen dahil olmak ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir