Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim ile Değişen Öğrenci Profili

Uzaktan eğitim, hayatı değiştiren ve öğrenciler üzerinde derin izler bırakan unsurlardan bir tanesi olmayı başardı. 2020 yılı boyunca öğretmen ve öğrencilerin hayatının bir parçası olan bu eğitim sistemi özellikle ülkemizde çok yaygın kullanıldı. Biricik yavrularımızın olası virüs riskine karşı korunmasını amaçlasa da uzaktan dersler öğrencileri derinden etkiledi.

Öğrencilerin eğitim ve öğretimle hayata hazırlanması amaçlanırken belki de farkında olmadan uzaktan eğitim sayesinde öğrencilerde ciddi değişimlere kapı aralandı. Hemen her çocukta -aynı oranda olmasa da- gözlemlenen değişim çerçevesinde neler değişmiş bir göz atalım!

Uzaktan Eğitim Hayatımızda Neleri Değiştirdi?

Bir bilgisayar ekranı başından ders çalışmak olarak basitleştirilen uzaktan eğitim aslında bundan çok daha fazlası! Çünkü 2020 yılında öğrencilerin sınavlara hazırlanmasını sağlayan bu seçenek aynı zamanda aşağıdaki dönüşümlere kapı araladı. Üstelik bu dönüşüm öğrenciler için yeni ufuklara da zemin hazırladı. İşte uzaktan eğitim ile çocuklarınızda gözlemlenen değişimler!

  • Öğrenciler sorumluluk bilinci ile hareket etmeyi öğrendi,
  • Oto kontrol mekanizmasının güçlendiği görüldü,
  • Bireysel gelişimin sürdürülmesi sağlandı,
  • Teknoloji ve teknolojik cihazlardan doğru yararlanma anlayışı benimsendi,
  • Çocuklar ve aile arasındaki etkileşim daha sağlıklı bir noktaya taşındı,
  • Planlı ve programlı bir şekilde çalışmak mümkün hale geldi,
  • Derslere olan ilginin arttırılması ve video tekrarlar ile konunun daha net anlaşılması,
  • Öğrenci, veli ve öğretmen üçgeninde daha güçlü bir iletişimin kurulması.

Tüm bunlar dikkate alındığından öğrenciler için 2020 yılı çok verimli geçti diyebiliriz. Bu anlamda 2021 yılının da benzer nitelikte geçmesi adına dersanlat.com olarak yoğun çaba sarf ediyoruz!

Dersanlat.com ile Öğrencinizdeki Değişimi Sürdürün

2020 yılı boyunca öğrencileri tam manasıyla değiştiren uzaktan dersler, 2021 yılında da benzer etkilerle çocuklarınızı değiştirecektir. Bu anlamda çocuklara doğru bir çalışma ortamı sağlamak en değerli seçenek olur. Dersanlat.com tam da bu noktada öğrencilerin kaliteli eğitim alabilmesi adına ön plana çıkar. Eğer siz de öğrencileriniz için kaliteli bir eğitim serüvenine imza atmak istiyorsanız sadece dersanlat.com ile iş birliği yapmanız yeterli! Üstelik uygun fiyatlar ve ücretsiz deneme seçenekleri de cabası! Hemen ücretsiz kayıt olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir