Uzaktan Eğitim

Sadece Seçtiğiniz ve İzin Verdiğiniz Öğrencilerle Ders Yapabilirsiniz

 

Özel ders vermek istediğinizde dersinizin sadece izin verdiğiniz öğrenciler ile oldukça verimli bir şekilde geçmesini istiyor olabilirsiniz. Dersanlat.com, bu arzunuzu yerine getirecek harika özellikleri ile karşınızda! Bir öğretmen olarak sadece seçtiğiniz öğrencilerle ders yapmak sizin de çok hoşunuza gidecek. Peki, sistem nasıl işliyor gelin daha yakından bir göz atalım!

Sadece İzin Verilen Öğrencilerle Ders

Bir öğretmen olarak dersanlat.com’un ayrıcalıklarını yaşamak için ücretli bir paket satın aldıktan hemen sonra sizleri çok büyük fırsatlar bekliyor. Bu anlamda belirli öğrencilerle ders yapabileceksiniz. Bu ayrıcalığı yaşamak için öncelikle Sanal Sınıfım kısmından ‘Ayarları Güncelle’ butonuna tıklayarak ayar sekmesini açıyorsunuz.

Ayar sekmesi açıldıktan hemen sonra karşınıza gelen sayfada ‘Öğrenci kayıt formunu aktif edin’ ve ‘Sadece kayıtlı öğrenciler girebilir’ seçeneklerini aktif ederek ayarları güncelliyorsunuz. 

Ayarlarınızı kaydettikten hemen sonra ‘Öğrenciler’ sekmesinden izin verilen öğrencileri görüntülemek veya yeni öğrenci eklemek için ilgili ekrana giriş yapıyorsunuz. Bu ekranda öğretmenler ister manuel olarak kendileri öğrenci ekleyebilir ister kaydolmuş öğrencilerin girişlerini onaylayabilir.

Bu Sistem Neler Sunuyor?

Derse giriş yapmak isteyen sınırlı sayıda öğrencinin kontrol altına alınması sağlanırken ders ile ilişiği olmayan veya derse katılması öğretmen tarafından engellenmiş olan öğrencilerin derse katılımlarına engel oluyor. Kapalı bir sistem kurmasının yanı sıra izin verilen öğrencilerin de kontrolünde büyük olanaklar sağlıyor.

Öğrenciler derse giriş yaptıklarında kendi isimleri ile sistemde görünüyorlar. Böylelikle öğretmen derse kimlerin geldiğini kolaylıkla öğreniyor. Bunun yanı sıra aynı kod/üyelik ile derse giriş yapmak isteyen 2 öğrencinin de sistem tarafından tespit edilmesi sağlanıyor. Böylelikle derse aynı kullanıcı bilgileri ile girişlerin önüne geçiliyor. 

Sistemin sunduğu başka harika özellik ise sadece izin verilen kişilerin ders kayıtlarına ulaşabiliyor olmaları. Yani öğretmenin ders verdiği 50 kişi varsa ve bu 50 kişiden 25’i ile ‘Sadece izin verdiğim öğrenciler girebilir’ seçeneği ile ders verilmişse bu ders kaydına sadece 25 kişi ulaşabilecektir. Kodu olmayan diğer öğrencilerin derse ulaşması adına öğretmenden kod almaları veya dersin paylaşılmasını istemeleri gerekir. Aksi durumda erişim mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir