Canlı Ders
Uzaktan Eğitim

Sadece Belirlediğiniz Öğrencileriniz ile Canlı Ders Yapabilmek

Öğretmenler için belirli öğrenciler ile canlı ders yapmak hem büyük bir avantaj hem de oldukça büyük bir kolaylık anlamına gelir. Çünkü tabiri caizse amacı ‘dersi kaynatmak’ olan öğrencileri uzaktan eğitim sisteminde kontrol etmek imkansıza yakındır. Bu tür olumsuzluklarla uğraşmak yerine daha çok dersi dinlemeyi hedefleyen öğrencileri derse davet ederek başarılı bir ders süreci yaşamaya ne dersiniz? O halde gelin dersanlat.com ile elde edeceğiniz bu harika ayrıcalığa daha yakından bir göz atalım!

Salgın sürecinde okulların açılıp açılmayacağı ile ilgili teoriler hala sürse de öğretmenlerin derslere bir şekilde devam etmek zorunda olması uzaktan eğitimi gerekli kıldı. Bu yöntemle özel ders anlatmak bir bilgisayar ve internet bağlantısı ile mümkün hale geldi. Öğrenciler ve öğretmenlerin bir araya geldiği bu sistemde paylaşılan bir link sayesinde öğretmenlerin sadece arzu ettikleri öğrencileri sınıfa dahil edebiliyor olmaları dersanlat.com’un en büyük ayrıcalığı olarak dikkat çekiyor. Üstelik linkin öğrenci yönetim sistemi üzerinden oluşturulmuş öğrenci profiline özel olarak tanımlanması da sistemin başarısını kılıyor. Böylelikle öğrenci adını, soyadını ve e-mail adresini girerek özel bir bağlantı linki alaibliyor. Peki, sadece istediğiniz öğrencilerle ders yapabilmek siz değerli öğretmenlere ne tür avantajlar getiriyor?

Sadece Belirlediğiniz Öğrencileriniz ile Canlı Ders Yapmanın Avantajları

Sizin tarafınızdan belirlenen öğrencilerle özel ders yaptığınızda elbette sadece dersin yönetimi konusunda ayrıcalıklar yakalamıyorsunuz. Bunun yanı sıra belli başlı avantajlarınız olduğunu söyleyebiliriz. İşte o ayrıcalıklar;

Zaman Yönetimi

Öğrencilere sürekli olarak susun, konuşmayın ya da odaklanın gibi uyarılarda bulunmak uzaktan eğitim uygulamalarında ciddi zaman kayıplarına yol açar. Dersi işlerken bir anda zamanın bitiverdiğine şahit olmak bu nedenle oldukça sıradan bir durum olur. Ancak dersi dinlemek için sisteme girmiş öğrenciler sayesinde bu tür zaman kaybettirecek durumlarla karşı karşıya kalmazsınız.

Verimlilik

Uzaktan eğitim sistemi ile özel ders vermek istediğinizde canlı ders ortamını aratmayacak uygulamalara başvurursunuz. Ancak bütün çabanızı boşa çıkaracak haylaz öğrenciler dersten verim alınamamasına neden olabilir. Bunu sadece dersi dinlemeye odaklanmış öğrenciler ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Dersanlat.com’un öğrenci ve öğretmen odaklı yapısı sayesinde dersi daha kolay bir şekilde işleyebileceğinizi ifade ettik. Sıra geldi bu harika sistemi denemeye! Hadi ücretsiz bir şekilde üye olun ve tüm bu ayrıcalıkları yakalayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir