Uzaktan Eğitim

Pandemide Özel Ders Ayrıcalığını Yaşayın

COVID-19 salgını ile değişen insan yaşamında en önemli ve değerli konulardan bir tanesi de pandemide özel ders oldu. Öğretmen ve öğrencilerin bir araya gelebilmesi adına farklı uygulamalara başvurulmuş olsa da en değerli çözüm uzaktan eğitim olmuştur.

Uzaktan eğitim, öğrencilerin hayatında çok uzun süredir var olan bir kavram olsa da bu kavramın yaygın bir şekilde hayatımıza entegre olması sadece 10 ay önceye dayanır. Mart 2020 ile birlikte Türkiye’de COVID-19 virüsü görülmeye başlandı. Bu dönemden sonra okulların kapatılması nedeni ile eğitime online bir şekilde devam edildi. Ancak pandemide özel ders vermek adına kullanılan uygulamaların hata ve sorun yaratması öğrencilerin sorununu karmaşıklaştırdı. 

Tüm bunlar göz önüne alındığında pandemide ders vermek isteyen öğretmenler için kusursuz bir yapı arayışı başladı. Tam da bu noktada gündeme dersanlat.com geldi!

Pandemide Özel Ders ve Dersanlat.com Ayrıcalığı

Pandemide özel ders vermek isteyen öğretmenler için dersanlat.com sistemi kusursuzluğu ön plana çıkardı. Kendine has özellikleri ve öğrencilerin de keyif aldığı sistem artık Türk eğitim sistemine uyumu kolaylaştırıyor. Öğrencilerin ders sırasında etkinliklere katılabilmesi adına gerekli bütün özellikler bu yapıda sizlerle buluşuyor. Üstelik öğretmenlerin de işi oldukça kolaylaşıyor. Peki, bu enfes uygulamanın özellikleri neler?

Tekrar İzle Özelliği

Öğretmenlerin dersi kaydedip öğrencilerle paylaşması sayesinde dersi kaçıran ya da dersi anlamayan öğrenciler için büyük bir fırsat doğar. Bu özelliği ile hemen her öğrenci için kusursuz bir seçenek olan tekrar izle öğretmenlerin de iş yükünü azaltır.

Sohbeti Engelle

Öğrencilerin ders sırasında sohbet ederek dersten kopmasını engellemek adına sohbet engelleme sisteminin kullanılması sağlanır. Bu hem öğretmenin daha az efor sarf etmesini sağlar hem de ‘dersi kaynatma’ gibi bir durum ile karşı karşıya kalınmaz.

Öğrenci Bildirimleri

Bilgisayar başında dersi arka plana alıp oyun oynamak çok da zor bir durum değil. Ancak bu durumu teknolojik güncellemelerle engelleyen dersanlat.com dersin arka plana alındığı durumlarda öğretmene bildirim yollar. Bu sayede öğrenci dersi pür dikkat dinlemek durumunda kalır.

Tüm bu özellikleri ile pandemide özel ders vermek dersanlat.com ile kusursuzlaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir