Online Ders Vermek
Uzaktan Eğitim

Online Ders Vermek ile İlgili Merak Edilenler

Online ders vermek istediğinizde sizi bekleyen birbirinden zor süreçler vardır. Çünkü yeni ve kaliteli bir sisteme müdahil olmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. COVID-19 nedeni ile yüz yüze eğitime ara veren öğretmenler eğitimde yeni bir döneme alışmanın heyecanını yaşıyor. Özellikle teknoloji ve kalite odaklı eğitimin gündeme gelmesi sayesinde artık her öğretmen ve öğrenci için derslerin kolaylaştığı söylenebilir.

Siz de online dersler ile kalite ve performans odaklı seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Online bir platform aracılığı ile gerçekleşecek derslerde uzun süredir ayrı kaldığınız öğrencilerinize kavuşabileceksiniz. Peki, online ders vermek ile alakalı sizi nasıl bir süreç bekliyor?

Özel Ders Vermek İstiyorum
Özel Ders Vermek İstiyorum

Online Ders Vermek için Gerekli Koşullar

Online ders vermek için öncelikle bir ders planı oluşturmalısınız. Çünkü derslerin bir plana göre ilerlemesi daha kaliteli sonuçlar almak adına değerlidir. Derslerinizin kaliteli ve yüksek performans ile gerçekleşmesi adına bu detayı sağladıktan sonra sırada kesinlikle ekipmanlarınızı hazırlamak vardır. Peki, online ders için ne tür ekipmanlara ihtiyaç duyarsınız?

Kaliteli Kamera

Kaliteli bir kamera ile öğrencilerinize merhaba diyebilirsiniz. Çünkü öğrenciler yüz yüze eğitimde olduğu gibi eğitmeni görmek ve onun varlığını hissetmek ister. Kamera kalitenizin düşük olması ders performansını etkileyecektir. Çünkü düşük bir görüntü kalitesi öğrencilerle iletişiminizi de ciddi anlamda düşürür.

Güçlü Ses Sistemi

Kamera sistemi öğrencilerin önemli ölçüde odaklanmasını sağlarken ses sistemi öğrencilerin dersi anlamasında özeldir. Çünkü ses sisteminin sorunlu olması dersi anlamada sorunlara neden olur. Sesi boğuk gelen ve bir türlü anlaşılmayan öğretmeni dinlemek bir süre sonra imkânsız bir hal alır. 

Sessiz Ortam

Ders işleme sırasında öğretmenin arkasından yükselen sesler çok ciddi bir kalitesizliğe yol açar. Bu nedenle de öğretmenlerin sessiz bir ortam tesis etmesi gerekir. Eğer sessiz bir ortam tesis edilemiyorsa en azından sesin en az seviyede olması gerekir.

Tüm bu seçenekleri sağladığınızda sıra harika bir platform bulmaya gelir. Dersanlat.com ile online ders vermek heyecanını yaşayın. Güçlü alt yapısı ve birbirinden özel seçenekleri ile bu platform tam size göre!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir