online ders
Uzaktan Eğitim

Online Ders Sona mı Eriyor?

Online ders ile alakalı son dönemde çeşitli spekülasyonlar var. Özellikle ilk ve ortaöğretim aşamalarında kararı 15 Şubat’ta Milli Eğitim Bakanlığı verecek. Ama üniversiteler ile ilgili belirsizlik devam ediyor. Bu konuda açıklamalar yapan Yekta Saraç; uzun süredir beklenen açıklamaları yaptı.

Yekta Saraç açıklamalarında şunları söyledi: ‘Üniversitelerde öğrencilerin eğitim görmesi için hazırlıklar sürüyor. COVID-19 pandemisinin devam etmesi herkesi endişeye sevk etse de bu durumun bir şekilde kontrol altına alınması gerekiyor. Üniversite öğrencilerinin yüz yüze eğitime tam anlamı ile başlayacakları tarihi henüz netleştirmedik. Ama belli başlı bölümlerde eğitim devam edecek. Özellikle uygulamalı eğitimde artık daha fazla zaman kaybedemeyiz’

online ders
Online Ders

Online Ders ve Üniversite Uygulamaları

Yekta Saraç’ın açıklamaları belirsizliğin hala devam ettiğini gösterir nitelikte. Ancak üniversitelerin bir kısmı eğitimin nasıl devam edeceğine kendisi karar veriyor. Bu anlamda YÖK, üniversitelere önemli bir özgürlük tanımış durumda. Ancak YÖK, salgının yayılmasını tetikleyecek uygulamalara da müsaade etmeyecek. Bu kapsamda uygulamaların istişare yöntemi ile hayata geçmesi sağlanacak!

YÖK ve MEB; öğrencilerin çok uzun süredir beklediği ‘Okullarda eğitim başlayacak’ kararını hala vermiş değil. COVID-19 senaryoları ve ülkemizde hala yüzlerce insanın COVID-19 nedeni ile hayatını kaybetmesi bu durumun temel nedenlerinden biri oluyor. İnsanların sağlığını riske etmemek amacı ile gerçekleşen bu uygulamaların 15 Şubat tarihinde netlik kazanacağını söylemek mümkün!

Dersanlat.com Tüm Yönleri ile Yanınızda

YÖK ve MEB hala harar vermemiş olsa da derslerin devam etmesinde en büyük destekçiniz dersanlat.com oluyor! Kaliteli ve başarılı eğitime olan inancı sayesinde öğrencilerin beklentilerini karşılayan platformumuzun her geçen gün yeni özellikler geliştirdiğini söyleyebiliriz. 

Geçtiğimiz günlerde açıkladığımız güncelleme ve yenilikler ile artık öğretmenlerin dersi kontrol etmesi daha kolay. Geçmiş derslerim ve diğer bazı uygulamalar sayesinde istatistiki bilgiler toplanacak. Elde edilen verilerin değerlendirmesini yapacak olan öğretmenler bu verileri hem öğrenci hem de veli ile paylaşacak. Ders standartlarının daha kaliteli bir noktaya taşınmasında çok değerli olan bu özellikleri siz de kullanabilirsiniz. Bunun için dersanlat.com’a hemen ücretsiz bir şekilde üye olmanız yeterli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir