Uzaktan Eğitim

Öğrencilerinize Anlık Soru Yöneltin ve Cevapları Alın

Dersanlat.com, uzaktan eğitim sisteminde çığır açan özellikleri ve yenilikleri ile öğrenci ve öğretmenleri memnun etmeye devam ediyor!

İnsan yaşamının ayrılmaz parçalarından olmaya başlayan uzaktan eğitim önümüzdeki dönemde de uzun süre kullanılacak bir kavram olmayı başaracak gibi. Bu kavramın gün geçtikçe hayatımıza yerleşmesi neticesinde normal eğitimi aratmayacak özelliklerin gündeme gelmesi de söz konusu oluyor. Tam da bu noktada öğrencilerin bir anket ile derse daha aktif katılımını sağlayan dersanlat.com öğretmenlerin sınıfta sordukları soruya cevap vermek için yarışan öğrencilerin anket ile sorulara cevap vermeleri sağlanıyor. Peki, bu sistem nasıl işliyor? Hem öğretmen hem de öğrenciler için avantajları neler? Gelin daha yakından bir göz atalım!

Dersanlat.com Öğrenci Anketleri Nasıl Çalışıyor?

Dersanlat.com sistemi üzerinde ekranın sol alt kısmında yer alan ‘+’ butonuna tıklayarak burada bulunan ‘Oylama Başlat’ seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu adımdan hemen sonra sol kısımda sizleri birbirinden özel anket seçenekleri bekler.

Farklı anket seçenekleri arasından bir tanesini tercih ederek sorulacak olan soruya nasıl bir yanıt verilmesi gerektiğini sağlayabilirsiniz. Örneğin bir matematik dersinde 4 şıklı bir soru için A-B-C-D seçeneklerini içeren bir anket başlatabileceğiniz gibi soracağınız souya göre Evet/Hayır ya da Doğru/Yanlış şeklinde bir anket de başlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra ‘Özel Anket’ seçeneği ile size özel bir anket de oluşturabilirsiniz.

 

Anketi öğrencilere yönelttiğinizde öğrencilerin ekranının sol alt kısmında seçenekler belirir. Öğrenciler anketi cevapladıklarında ise gelen sonuçlar size anlık olarak yansıtılır. Öğrencilerin verdikleri yanıtları sadece siz göreceğinizden birbirlerinin cevaplarına bakma gibi bir durum da söz konusu olmaz. 

Anket sonuçlandıktan hemen sonra ‘Anket Sonuçlarını Yayınla’ seçeneği ile anket sonuçlarının bütün katılımcılar tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz. Bu sonuçlar ekranın sağ alt kısmında belirecektir. Bu sayede hem öğrenciler hem de öğretmen sınıfta doğru cevap veren kişi sayısını gözlemleyebilecektir.

Anket Ne Kazandırıyor?

Dersanlat.com anketleri sayesinde öğretmenler bir soruya daha kısa sürede geri bildirim alabileceği gibi konunun öğrenciler tarafından gerçekten anlaşılıp anlaşılmadığını test edebilecek. Üstelik özel anketler sayesinde dersin interaktif bir şekilde geçmesinde de. Çok büyük ayrıcalıklar elde edilecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir