Uzaktan Eğitim

İnternetten Özel Ders Vermek İçin Gerekli Olan Malzemeler

İnternetten özel ders verme anlayışının gitgide hayatımıza entegre olması ile birlikte bütün öğretmenler uzaktan eğitime uygun hazırlıklar yapmaya başladı. Öğrencilerden daha fazla uzak kalmanın hem öğretmenler hem de öğrenciler için olumlu olmayacağı düşüncesi ile uzaktan eğitim sürecinde internetli ortam kalıcı hale geliyor. Peki, öğretmenlerin öğrencileri ile bir araya gelmesine olanak sağlayan uzaktan eğitim için ne tür hazırlıklar yapmak gerekiyor?

COVID-19 salgını ile boyut değiştiren ders anlayışına ayak uydurmak isteyen öğretmenlerin kafasındaki temel soru işareti internetten özel ders vermek için gerekli olan malzemeler nedir? Öğrencilerin eline tutuşturulan alınacak listesinden farklılaşan bu malzemeler aslında hayatımızın teknoloji merkezli dönüşümü ile birlikte olmazsa olmazlar arasında giriyor. Dersanlat.com olarak hem öğretmenler ve öğrenciler arasında bağlantının nasıl sağlanacağını açıklıyor hem de nelere ihtiyaç duyulduğunu ayrıntıları ile anlatıyoruz.

Özel Ders İçin Olmazsa Olmazlar

Öğrencilerini uzun süredir görmeyen bir öğretmenin tekrar kavuşma heyecanını yaşarken mutlaka sahip olması gereken uzaktan eğitim materyallerini bilgisayar, internet ve sessiz bir ortam olarak listeleyebiliriz. Bunun dışında herhangi bir ekipmana ihtiyaç duyulmasa da teknolojik olarak bir özel ders alt yapısına sahip olunması da çok önemlidir. Peki, bilgisayar, internet ve sessiz ortam gibi kolay erişilebilecek unsurları hazırlayan öğretmenler uzaktan eğitim alt yapısını nasıl elde edecek?

Dersanlat.com anasayfasından ‘Hesap Oluştur‘ kısmına tıklayarak karşınıza gelen formu bilgilerinizle doldurarak kolay bir şekilde üye olabilirsiniz. Üyeliğinizi tamaladıktan sonra karşınıza çıkan sayfadaki linki kopyalayarak öğrencilerinize gönderin ve ‘Başla’ butonuna tıklayarak ders sürecini başlatın. Ders sayfası açıldığında hem sol kısımda katılımcıları görebilecek ve chat kısmından onlara merhaba diyebileceksiniz. Öğrencileriniz derse katıldıktan sonra ister sadece sesli ister sesli ve görüntülü bir şekilde ders anlatabileceksiniz. Hepsi bu kadar basit!

Dersanlat.com ile Ders Süreci

Dersanlat.com üzerinden oluşturduğunuz online sınıfa sadece sizin link gönderdiğiniz öğrencilerin giriş yapabilecek olması dersinizin sabote edilmesine engel olacak! Bu sayede ders ile ilgili olmayan kişilerin sınıfa doluşması gibi bir sorun ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Bu harika platformu ücretsiz bir şekilde hemen denemek ister misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir