Uzaktan Eğitim

Dersanlat Online Deneme Sınavları

Dersanlat online deneme sınavları ile birbirinden özel seçeneklerden faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz? Değişen özellikleriyle eğitim sisteminin insan yaşamındaki dönüşümünü yakından takip edebileceksiniz. Şimdi gelin dersanlat ile sizi bekleyen süreçlere yakından kapı aralayalım!

Online eğitimin insan yaşamını derinden etkilemesi ile birlikte derslerin dijital ortamda gerçekleşmeye başladığı görülür. Bu da ciddi manada bir dijitalleşmeye kapı aralar. Öğrencilerin eğitimleri dijital ortamda gerçekleştirmeleri sayesinde karşı karşıya kaldıkları en ciddi sorunlar derslerin anlaşılamaması ya da eksik anlaşılması olur. Bu sorunu çözmek adına farklı seçeneklerden yararlanmak mümkündür. Peki, dersanlat.com bu konuda ne tür seçenekler sunuyor?

Dersanlat Online Deneme Sınavları ve Ders Süreci

Dersanlat ayrıcalıklarından faydalanırken kaliteyi ön planda tutmak adına çalışmalar gerçekleştiğini unutmamalısınız. Zira ders süreçlerini önemseyen dersanlat.com ekibi her aşamada başarılı hizmetlerden faydalanmanızı sağlar. Derslerin işlenmesinden sonra konunun anlaşılma durumu deneme sınavları ile ölçülmektedir.

Deneme sınavlarının avantajı ölçme ve değerlendirme konusunda dikkat çekerken aynı zamanda zamandan tasarruf anlamında da değerlidir. Özellikle yüz yüze eğitimin imkansızlaştığı bir dönemde deneme sınavlarının online ortama taşınması kusursuzluğu sağlar. Size de bu çok değerli seçeneklerden faydalanmak kalır. 

Derslerin gerçek anlamda ölçümünü sağlayan deneme sınavlarının nasıl düzenlendiği ve nasıl gerçekleştiğini merak ediyor musunuz? Aşağıda bütün detayları sizler için sıraladık! Size detayları dikkate alın ve gerisine karışmayın!

Online Deneme Sınavı Nasıl Gerçekleşir?

Dersanlat sistemi içerisinde deneme sınavlarının gerçekleştirilmesi için öncelikle öğretmenin soruları sisteme yüklemesi gerekir. Sisteme yüklenen sorular bu sayede bir sınava dönüşür. Sınavın süresi ve kaç sorudan oluşacağı tamamen öğretmen tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle de bütün sürece öğretmen yön verir. Başarılı bir sınav için kıstasları belirleyen öğretmen sıvavı öğrencilerle paylaşır.

Sınavın aynı anda birden fazla sınıf için gerçekleşmesi mümkündür. Sınavda görülen aksilikler ile alakalı sınavı durdurma hakkı vardır. Bu sayede sınavın herhangi bir anında durdurup tekrardan devam etme şansı sağlanmaktadır. Normal bir deneme sınavından tek farkı dijital ortamda gerçekleşmesidir. Diğer yandan öğrencilerin sadece doğru şıkları seçmesi ve göndermesi gerekir. Sınav devam ederken ekrandan ayrılan öğrencilerle ilgili de uyarı gider.

Bu kusursuz sınavlardan siz de yarar sağlamak ister misiniz? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir