Dersanlat Kamerasız
Uzaktan Eğitim

Dersanlat Kamerasız Kullanım Mümkün mü?

Dersanlat kamerasız derslere katılmak için uygun bir platform mu? Bu soru son dönemde öğrencilerin önemli bir kısmı tarafından sorulmaktadır. Soruya cevap verirken verimli ve kaliteli bir eğitim ortamı tesis etmek en önemli konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de sorunun farklı cevapları olduğunu ama aslı olanın derste kaliteyi yakalamak olduğunu bilmelisiniz.

Dersanlat.com çatısı altında gerçekleşen derslere bir öğrenci olarak derslere ister kameralı ister kamerasız bir şekilde katılabilirsiniz. Derslere kameralı ve kamerasız katılmak arasındaki farka baktığınızda asıl olanın öğretmen kontrolü olacağını bilmelisiniz. Neden mi? Çünkü pek çok öğrenci kamerasını kapattıktan sonra ekran başından gider ve dersi dinlemez. Bu durum da ders süreçleri ile alakalı ciddi sorunlara neden olur.

Online kurs siteleri

Dersaanlat Kamerasız Dersler Nasıl Olur?

Dersanlat sistemi kapsamında öğrencilerin bir kamerası yoksa bu elbette anlaması kolay bir durumdur. Zira online eğitimin ciddi zorluklarla gerçekleştirildiği bir ortamda öğrencilerden mutlaka kamera istemek doğru olmaz. Peki, ama kamerasız derslerde kontrol sağlamak mümkün mü?

Kamerası olmayan öğrencilerin varlığı halinde bu sefer kesinlikle mikrofon olması gerekir. Aksi takdirde öğrencinin derste varlığını kontrol etmenin imkansızlaşacağını ifade etmek mümkündür. Dersanlat platformu bu tür sorunları ortadan çözmek adına hem kamera talebini esnetir hem de öğrencinin ders sırasında hareketlerini kontrol altına almak için çeşitli bildirimler geliştirir. Peki, bu bildirimler nelerdir?

Dersanlat Bildirimleri

Kamerası olmayan ve derste olan ama sesi çıkmayan öğrencilerin ekranı kapattığını anlamak için uyarı bildirimleri sistemi vardır. Bu kapsamda öğrenci ekrandan ayrılcığı anda öğretmene uyarı gider. Bu sayede de kimin dersi dinlediği kimin başka şeylerle ilgilendiği konusunda bilgi sahibi olmak mümkün olur.

Dersanlat kamerasız derse olanak sağladığı gibi öğrencilerin daha verimli bir ders süreçleri yaşamasını da destekler. Siz de ders ile alakalı bütün süreçleri dikkate alarak hareket etmek istiyorsanız dersanlat ayrıcalıklarından faydalanmaya başlamalısınız. Türkiye’nin en iyi eğitim platformlarından biri olarak size kusursuzluğu hissettiriyoruz. Üyeliğinizi başlattıktan sonra tüm bu seçeneklere sahip olmak için sistemi kullanmaya başlamanız yeterli. Yoksa siz hala dersanlat.com’a üye olmadınız mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir