Uzaktan Eğitim

Dersanlat Ekran Paylaşımı Nedir?

Dersanlat ekran paylaşımı özelliği sayesinde birbirinden değerli çözümlerden faydalanmaya ne dersiniz? Kaliteli ve başarı odaklı çözümlerden faydalanırken derslerin kusursuz bir şekilde işlenmesi tam size göre alternatifler olacak!

Online derslerin işlenmesi sırasında en çok dikkat çeken detaylardan bir tanesi de öğrenciler ile öğretmenler arasındaki etkileşimdir. Ses ve görüntü konusunda öğrencilerin öğretmenlerle iletişimi kusursuzdur. Ancak derste örneği tahtada bir şey göstermek istendiğinde etkileşimin zayıflaması mümkün olur. Bu durumu ortadan kaldırmak adına çana sarf eden dersanlat.com size özel seçenekler vaat eder. 

Siz de dersanlat ekran paylaşımı ile neler elde edebileceğinizi merak ediyorsanız gelin detaylara daha yakından bir göz atalım!

Dersanlat Ekran Paylaşımı

Dersanlat.com sisteminde ekran paylaşımı öğrenci ya da öğretmenlerin bilgisayar ekranlarını derste görünür hale kılmalarını sağlar. Bu özelliği kullanmak öğretmen kontrolünde gerçekleşir. Bu nedenle de öğretmen dilerse bir öğrenciye ders sırasında ekran paylaşma imkanı tanır. Peki, ders sırasında ekranın paylaşılması neden değerlidir?

Öğretmen kendi bilgisayarında bulunan dosyadan ders anlatırken burada bazı hususlara görsel olarak burgu yapmak isteyebilir. Bütün öğrencilere dosyayı göndermek ve dosyanın aynı hızla takip edilmesini sağlamak zor olacağından öğretmen ekran paylaşımına başvurur. Kendi ekranında beliren görseller sayesinde öğrencilerin dersi kusursuz bir şekilde takip etmelerini sağlar. Bu sadece verimliliği arttırmakla kalmaz zaman kazanma açısından da oldukça değerlidir.

Ekran Paylaşmak Her Pakette Mümkün mü?

Ekran paylaşım çözümlerinden fayda sağlamak isteyen öğretmenlerin en çok merak ettiği konu da paket kapsamıdır. Her paket kapsamında ekran paylaşmanın mümkün olup olmadığına bir bakalım!

Dersanlat ekran paylaşımı sistemin en temel özelliklerinden bir tanesidir. Bu nedenle de ekran paylaşmak her paket için mümkündür. İster ücretsiz paket ister Sanal Okuluk paketi için işlem yapın ekranı paylaşarak kusursuzluğu yakalayın!

Dersanlat.com birbirinden değerli özellikleri sayesinde her geçen gün ders standartlarını arttırıyor. Size de bu noktada kaliteli özelliklerden fayda sağlamak kalıyor. Kusursuz çözümler ve kalite odaklı seçeneklerden faydalanmak için harekete geçmek ister misiniz? O halde hemen üye olun ve ders ayrıcalıklarını yaşamaya başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir