Uzaktan Eğitim

Dersanlat Deneme Sınavı Detaylı Raporlar

Dersanlat denem sınavı ayrıcalıkları ile bir deneme sınavı düzenledikten sonra raporlama konusunda en başarılı seçeneklerden yararlanmaya ne dersiniz? Deneme sınavında hangi öğrenci nasıl başarı yakalamış öğrenmek artık çok kolay! Bunun için dersanlat tarafından geliştirilen en yeni özellikle tanışmalısınız.

Dersanlat deneme sınavları, online eğitim sistemi içerisinde en önemli konulardan bir tanesi. Çünkü eğitimden uzak kalan öğrencilerin bilgilerini taze tutmak için online deneme sınavı şarttır. Peki, dersanlat yapısı içerisinde gerçekleştirilen deneme sınavları ile alakalı ne tür çözümler ortaya çıkar? Gelin deneme sınavları ve raporlama ile alakalı nasıl bir yol haritası izleyeceğinize bir bakalım!

Dersanlat Deneme Sınavı Raporlama Nasıl Yapılır?

Online deneme sınavı planlaması yaparken soru sayısı, sınava katılacak öğrenci sayısı ve süre öğretmen tarafından oluşturulur. Bu konuda öğretmenler kendi arzularını ortaya koyarken sınav başladıktan sonra da canlı takip başlar. Öğretmenler için en önemli konu sınav sonrasındaki aşamada cevapların değerlendirilmesidir. Özellikle hangi öğrencinin kaç doğru – yanlış yaptığı detaylı bir şekilde raporlanmalıdır. 

Online deneme sınavı raporlama sırasında ister bir öğrenci için ister bütün öğrenciler için raporlama çözümleri sağlar. Soru analizi sayesinde hangi soruya kaç öğrencinin doğru – yanlış cevap verdiğini inceleyebilirsiniz. Diğer yandan soru dağılımı üzerinden de öğrencilerin performansını değerlendirmek mümkündür. Öğrencilerin toplu bir şekilde sonuçlarını dikkate alabileceğiniz analiz sayfasında ders konusunda kimin hangi alanda eksik olduğunu da incelemek mümkündür. 

Dersanlat deneme sınavı raporlama özelliği çok yönlü sonuçlar sunması sayesinde öğrenciler için kusursuzdur. Ancak bu kusursuzluk sadece öğrenciler için değildir. Çünkü öğretmenlerin de ders sonuçlarını tartması adına da raporlamayı gerçekleştirmesi gerekir.

Dersanlat Raporlama Süreci

Dersanlat.com ayrıcalıklarından yarar sağlamak istiyorsanız kesinlikle raporlama ile tanışmalısınız. Öğrencilerin nasıl performans sergilediğini izlemek ve bu süreci daha kaliteli bir şekilde ele almak adına bu hizmeti mutlaka almalısınız. Ücretsiz üyelik oluşturarak tercih edeceğiniz dersanlat sayesinde kusursuzluğu yakalamak mümkün olacak. Siz de hemen öğrencileriniz için kusursuz bir online deneme sınavı oluşturmak için mutlaka biz seçmelisiniz. Kalite ve yüksek standartların bir arada olduğu dersanlat.com sizleri bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir