Uzaktan Eğitim

Dersanlat.com Sanal Sınıf Nasıl Kullanılır ?

Sanal sınıf sistemi nasıl kullanılır merak ediyor musunuz? www.dersanlat.com ana sayfasında sağ üst kısımda hesap oluştur bölümüne tıklayınız.

Açılan ekranda ilgili alanları doldurup üyelik işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Açılan ekranda isim, mail adresi, şifre ve robot olmadığınıza dair bir onay butonu açılacaktır. Bu alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak sisteme üye olabilirsiniz. Ücretsiz üyelikte sadece bir kişiye ders anlatabilmektesiniz.

Nasıl Giriş Yapılır?

Dersanlat.com ana sayfasında sağ üst kısımda yer alan giriş yap butonuna tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Açılan ekranda belirlemiş olduğunuz e-posta ve şifreyi doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Doğru bir şekilde yazdığınız takdirde başarılı bir şekilde giriş yapmış olacaksınız.

Nasıl Ders Başlatılır ?

Giriş yaptıktan sonra açılan ekranda ders katılımı için link ve başla butonu yer alacaktır. Başla butonuna tıklayarak ders anlatmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada linki de kopyalamanız size kolaylık sağlayacaktır. Kopyaladığınız linki öğrencilerinize yollayabilirsiniz.

Öğrencilere Nasıl Link Gönderilir?

Giriş yaptığınızda karşınıza çıkan linki kopyalayarak öğrencilerinize yollayabilir, onların da derse katılmasını başarılı bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Sanal Sınıfta Kamera Nasıl Açılır?

Başla butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranın alt kısmında yer alan, resimde de gösterilen butona basarak kamerayı açabilirsiniz. Kamera için tarayıcınız izin ver ya da engelle gibi bir ekran karşınıza çıkarırsa izin ver butonuna tıklayınız.

Sanal Sınıfta Tahta Nasıl Kullanılır?

Resimde gösterilen alanlardan sanal tahtayı kullanabilirsiniz. Text olarak metin yazabilir, kalem ile çizimler yapabilir ya da geometrik şekilleri seçerek ilgili şekilleri ekrana yansıtabilirsiniz. Alttaki butonlardan yazı tipini, boyutunu, rengini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca son yaptığınız işlemi geri al butonuyla geri alabilirsiniz. Ya da yaptığınız tüm çizimleri silme butonu yardımıyla silebilirsiniz.

Sanal Sınıfta Sunum Nasıl Yüklenir?

Dersanlat.com ’da sunum yüklemesi yapabilmeniz de mümkündür. Pdf olarak hazırlayacağınız sunumları ekranda gösterilen + işaretine tıklayarak ve sonrasında “bir sunum yükle” butonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz. Açılan ekrana ilgili sunum dosyasını sürüklemeniz ya da dosya konumuna göz atarak seçmeniz ve sonrasında onayla butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Sanal Sınıfta Öğrencilere Nasıl “Anket” Hazırlanır ve Cevapları Anlık Görüntülenir?

Anket oluşturmak için sayfanın alt kısmında yer alan + butonuna tıklamanız ve karşınıza çıkan menüden “bir anket başlat” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptığınızda karşınıza şu şekilde bir ekran çıkacaktır.

Karşınıza çıkan bu ekranda dilediğinizi seçebilirsiniz. Örneğin evet / hayır şeklinde bir anket başlatmak istiyorsanız ilgili butona tıklayarak gereken anketi düzenleyebilirsiniz. Bunun haricinde doğru / yanlış, iki, üç, dört ya da beş seçenekli test anketleri ya da duruma özel bir anket düzenleyebilirsiniz.

Hadi sizde ücretsiz üye olarak burada anlatıldığı gibi sanal sınıf ile ders anlatmanın keyfini yaşayın. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir