Uzaktan Eğitim

Dersanlat.com ile Uzaktan Eğitim

Dersanlat.com sayesinde uzaktan eğitim oldukça kolay ve kullanışlı bir hale geldi. Öğretmenler, canlı dersler başlatabilir, kendi sınıflarını oluşturabilir ve öğrencilerine gönderebilecekleri kısa bir bağlantı sayesinde onların uzaktan eğitim derslerine katılmalarını sağlayabilirler. 

Uzaktan eğitim sisteminde özellikle görsel içerikler ön plana çıkıyor. Dersanlat uzaktan eğitim sistemi ile slayt ve video gibi görsel içerik sağlayan sistemler, öğrencilerle kolay bir şekilde buluşabiliyor. 

Uzaktan eğitim sisteminin en önemli unsurlarından birisi, yapılan dersin kaydedilip, daha sonra tekrar izlenebilmesi. Dersanlat.com ’da açılan hiçbir ders kayıtsız kalmaz. Öğrenciler anlatılan derslerde anlamadıkları yerleri daha sonra tekrar izleyerek anlayabilirler. Ya da bildiklerini pekiştirebilirler. Böylece sınavlarına daha kolay ve verimli bir şekilde hazırlanabilirler. 

Dersanlat.com uzaktan eğitim sisteminde, sohbet özelliği sayesinde canlı ders esnasında öğrenciler, anlamadıkları yerleri sorabilirler ayrıca birbirleriyle de iletişim kurabilirler. Yazmaktan ziyade konuşarak kendilerini daha iyi ifade edebileceklerini düşünen öğrenciler ise endişelenmesin. Dersanlat.com uzaktan eğitim sistemi sayesinde öğrenciler, yüksek kaliteli ses kullanarak birbirleriyle veya öğretmenleriyle iletişim kurabilirler. 

Uzaktan Eğitim Deneyimi

Bazen uzaktan eğitim esnasında yazı yazmak sıkıcı olabilir. Öğrenciler, yazı yazarak veya mikrofon kullanarak kendilerini yeteri kadar ifade edemeyebilirler. Bu esnada emojiler devreye giriyor. Dersanlat.com uzaktan eğitim sisteminde öğrenciler ve öğretmenler, durumlarını daha iyi anlatabilmek için emoji kullanabilirler. Böylece dersin sıkıcı olduğu zamanlar daha verimli hale geliyor. 

Birlikte beyaz tahta, dersanlat.com uzaktan eğitim sisteminin en verimli özelliklerinden birisi. Öğrencilerden birisi, öğretmenine anlamadığı bir yeri, öğretmenin kullandığı tahtayı kullanarak sorabilir. Böylece bütün öğrenciler sorulan bu soruyu görebilir. Aynı zamanda öğretmen, öğrencilerinden birine soru sorarak dersi dinleyip dinlemediğini de test edebilir. 

Anket yapmak ve bu ankete katılım oranının yüksek olması, uzaktan eğitim sisteminde oldukça önemli bir nokta. Dersanlat.com uzaktan eğitim sistemi ile öğretmenler anket oluşturabilirler. Öğrencilerine bu anketi doldurtarak dersin işlenişi hakkında geri bildirim alabilirler. Bu da uzaktan eğitim sisteminin geleceğini olumlu yönde etkileyecek bir unsur.

Dersanlat.com sayesinde ücretsiz bir şekilde uzaktan eğitim ile özel ders verilebilir. Toplu dersler için de fiyatlandırmalar oldukça uygun. En çok tercih edilen ücretlendirme çeşidi “Sanal Sınıfım” dır.

Denemeye değer. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir