Uzaktan Eğitim

Dersanlat Anket Özelliği Nedir?

Dersanlat anket özelliği, öğretmenlerin ders sırasında verimliliği arttırmak amacıyla tercih ettikleri en önemli seçeneklerden bir tanesidir. Derslerin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi noktasında oldukça değerli alternatiflerden bir tanesi olan anket özelliğini sizlere detaylarıyla açıklayacağız. Bu sayede sistemden maksimum şekilde faydalanmanıza imkân tanıyacağız!

online ders
online ders

Anketler Neden Tercih Ediliyor?

Öğretmenler, ders sırasında konunun gerçekten anlaşılıp anlaşılmadığını test etmek için öğrencilere çeşitli sorular yöneltir. Bu soruların öğrenciler tarafından sesli bir şekilde cevaplanması aslında doğru sonuçlar vermez. Çünkü farklı düşünen öğrenciler zaman zaman çoğunluğun verdiği cevabı verir. Bu durumda öğretmenler için sağlıklı bir ölçümleme yapmak mümkün olmaz. 

Anket sistemi sayesinde öğrencilere çoktan seçmeli ya da evet – hayır cevaplı bir soru yönelten öğretmenler belirli bir süre içerisinde cevapları toplar. Cevapların oransal olarak ne kadarının doğru olduğu ve hangi öğrencilerin doğru cevap verdiklerine odaklanmak mümkün olur. Bu anlamda doğru seçeneklerden fayda sağlamak amacıyla öğretmenlerin anket kullanmak şarttır.

Dersanlat Anket Özelliği Verimliliği Arttırıyor

Öğrencilerin konu hakkında ne tür bilgiler kazandıklarını kontrol etme şansı yakalayan öğretmenler için anketler kusursuzdur. Zira saniyeler içerisinde öğrencilerden geri dönüş alma şansı da yükselir. Bu nedenle de ders sırasında zaman kaybı yaşanması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Öğretmenlerin işini kolaylaştıran anketlerdir. Üstelik anketler öğrenciler açısından da ders ile ilgili bilgilerin net olarak test edilmesini sağlar. Anketlerin bu konuda oldukça başarılı çözümler sunacağı açıktır. Dersin ve konunun özelliklerine göre öğretmen tarafından oluşturulan anketlerde kopya çekme ya da çoğunluğa göre hareket etme söz konusu olmaz. Çünkü öğrenciler sadece kendi cevaplarını görebilirler.

Cevaplar toplandıktan sonra öğretmenin doğru cevabı açıklamasıyla kimlerin doğru yaptığı ortaya çıkar. Küçük sınavlar yapmak için de oldukça değerli olan dersanlat anket uygulaması klasik sözlülerin modern halidir. 

Siz de bir eğitmen olarak derslerin daha başarılı bir şekilde sürdürülmesini istiyorsanız kesinlikle anket uygulamalarına başvurmalısınız. Anket sayesinde hem ders kalitesini yükseltecek hem de online dersler sırasında zaman kaybetmenin önüne geçilecektir. Dersanlat.com’un bu çok özel özelliklerini kullanmadan online ders ayrıcalıklarından faydalanmak doğru olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir