Uzaktan Eğitim

Canlı Ders Esnasındaki Bildirimler

Dersanlat.com olarak canlı ders esnasındaki bildirimler ile öğretmenlerin derse hakimiyetini arttıracak hamleler gerçekleştirdik!

Uzaktan eğitim sisteminin yaygınlaşması ile birlikte öğrencilerin bu sisteme adapte olmasında daha çok mesafe kat edilse de bilgisayar ekranında başka işlerle uğraşılması ve derse odaklanılmaması nedeni ile öğrencilerin dersten aldıkları verim düşmekteydi. Bunun yanı sıra öğretmenlerin de kendisini dinlemeyen öğrencilere hitap ettiğinin farkında olmaması ders performansını iyice düşürüyordu. Ancak gerçekleştirdiğimiz yepyeni güncellemelerle artık tüm bu sorunları ortadan kaldırdık. Nasıl mı? Gelin hep birlikte inceleyelim!

Canlı Ders Bildirimleri

Canlı ders esnasında öğretmenlerin aşağıdaki konularda bildirim alabileceğini ifade edebiliriz.

El Kaldıranlar

Ekran paylaşımı yaparak canlı derslerin işlenmesini sağlayan öğretmenlerin tek ekran üzerinden ders anlatmaları halinde dersanlat.com ekranı arkada kalıyordu. Bu nedenle de sistem üzerinde el kaldıranların kimler olduğu fark edilemiyordu. Ders bildirimleri sayesinde artık ekran paylaşımı esnasında dahi öğretmenin bu gibi durumlara hâkim olabilmesine olanak sağlar.

Konuşanlar

Öğretmen kendi ekranından derse odaklanırken arka kısımda konuşanların varlığı dersi ciddi manada sabote ediyordu. Bu durumun farkına varamayan öğretmen ise bir önlem alamıyordu. Ancak dersanlat.com‘un ‘Konuşanlar’ bildirimi ile artık bu durumun önüne geçilebiliyor.

Durum Değiştirme

Öğretmenlerin haberdar olabileceği konulardan biri de öğrencilerin durumu değiştirmeleri ile alakalıdır. Bu sayede öğretmenin bildirimler alması mümkün oluyor. Öğrenciler kendi profillerinde bir değişiklik yaptıklarında bu anlık olarak eğitmene yansıyor.

Ders Dışı Şeylerle İlgilenme

Uzaktan eğitim esnasında öğrencilerin gerçekleştirdiği eylemleri kontrol etmek gerçekten zordu. Ancak yazılım desteği ile bu zorluğu ortadan kaldırmaya odaklanan dersanlat.com öğrencilerin ders ekranından ayrılıp başka işlerle uğraşmaları halinde de öğretmene bildirim iletilmesini sağlıyor. Sistem öğrencinin durumunu otomatik olarak ‘Dışarda’ şeklinde değiştirirken bu da anlık olarak öğretmene bildiriliyor. Öğretmen bu sayede kimlerin dersten kaytardığını ve kendisini dinlemediğini öğrenebiliyor.

Canlı Ders Bildirimleri Neler Sağlayacak?

Kaliteli ders ortamının tesis edilmesi konusunda çok önemli adımlar atan dersanlat.com uzaktan eğitim sektörüne yön verecek bu hamleleri ile ders verimliliğini zirveye çıkarıyor. Bu konuda öğrencilerin bütün hareketleri kontrol altına alınabilirken normal dersteymiş gibi dersin kontrolü öğretmene geçiyor. 

Öğretmenlerin ders kontrolünü sağlamada işini kolaylaştıran bu sistem sayesinde bütün ders boyunca pür dikkat öğretmene odaklanılmasına olanak sağlıyor. Bildirimler ile birbirinden harika seçenekleri kullanıcılarla buluşturan dersanlat.com, sistemi daha da kusursuz bir noktaya taşıyacak güncellemeler üzerinde çalışıyor. Yakında gelmesi beklenen güncellemeler sayesinde öğrenciler üzerindeki denetim daha da arttırılırken öğretmenlerin ders anlatması daha da kolaylaştırılacak.

Siz de bu enfes sistem ile birbirinden özel ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız hemen ücretsiz bir şekilde üye olun ve kaliteyi yakalayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir