Eğitim, Uzaktan Eğitim

Ara Tatili Öncesi Öğrenciler için Etkinlik Önerileri

2021 yılının ilk ara tatili yaklaşırken öğrenciler için çok yoğun olmasa da bir tatil heyecanı yaşadığı gerçek! Eski tatiller kadar heyecan ve eğlence dolu olmayacak olsa da öğrencilerin online derslerden uzaklaşıp bir süre farklı etkinliklerle kaliteli zaman geçirebilecekler. Dersanlat.com olarak çocuklar için eğitim yaşamında oldukça değerli bir dönem olan ara tatili ile ilgili önerilerimiz neler? Bu konuya gelin daha yakından bir göz atalım!

2020 yılı boyunca öğrencilerin evde kaldığı ve okuldan oldukça uzaklaştıkları biliniyor. Uzaktan dersler ile eğitime devam edilmeye çalışılması iyi ama öğrencilerin evden dışarı çıkamıyor olmaları oldukça zorlayıcı bir süreç. Bu anlamda ara tatili değerlendirmek amacı ile aşağıdaki önerilerimize kulak vermenizi öneriyoruz!

Ara Tatili Etkinlikleri ve Öğrencilerle Zaman Geçirme

Ara tatili etkinlikleri ile öğrencilerin daha keyifli zaman geçirmesini sağlayabilir ve keyifli bir serüvene imza atabilirsiniz. Bu konuda aşağıda neler yapabileceğinize bir göz atabilirsiniz.

Çocuklarınızın Sevdiği Etkinlikler Gerçekleştirin

Çocuklar için dışarı çıkıp doyasıya eğlenmek oldukça zor. Çünkü COVID-19 salgını ve yasaklar çocukları eve mahkûm ediyor. Ara tatil dönemini bu yasaklara rağmen bir fırsata dönüştürmek adına kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın sevdiği etkinlikler neler hemen belirleyin ve ortamı hazırlamaya başlayın! Uzaktan eğitime kısa bir ara verdiğinizde çocuklarınızın kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak seçenekler sunun!

Fiziksel Aktiviteler Yapın

Evde durmaktan enerjisini harcayamayan ve hareket konusunda oldukça zayıflayan çocuklarınız için yapmanız gereken en doğru şey hareketli aktivitelere kapı aralamak. Bunun için evin içinde küçük yarışmalar yapabilirsiniz. Böylelikle hem çocuklarınızın mutlu olmasını sağlayabilir hem de azalan fiziksel etkinliklerini zirveye çıkarabilirsiniz. Bu etkinlikleri çocuklarınız kadar siz de çok seveceksiniz.

Bilgi Yarışmaları Düzenleyin

Uzaktan eğitime ara veriliyor olsa da çocuklarınızın derslerden tamamen uzaklaşmasını istemezsiniz. Bu anlamda küçük bilgi yarışmaları ile çocuklarınızın ara tatili döneminde bilgilerini taze tutmalarına yardımcı olun. Tüm bunları başardığınızda yapmanız gereken tek şey çocuklarınızın başarısını gözlemlemek ve eğlendiğini hissetmek olacak!

Ara tatil sona erdiğinde yepyeni bir başlangıç için yine dersanlat.com’u tercih edecek ve kaliteli eğitime kapı aralayabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir