Uzaktan Eğitim

Açıköğretim Sınavları da Online Yapılacak

COVID-19 ile birlikte değişen dünya dinamiklerinde en önemli ve değerli konulardan bir tanesi olan açıköğretim sınavları da online bir şekilde gerçekleştirilecek. Online eğitim sistemine olan yaklaşım ve neredeyse 1 yıldır devam eden eğitimde dijitalleşme adımları ile birlikte hemen her anlamda eğitimin dijital ortama taşınmasına devam ediliyor. 

İlkokul, orta okul ve lise düzeyinde eğitimin dijitalleşmesi düşünüldüğünde başarılı bir yapının tesis edildiği kabul edilebilirken bu yapıların en büyük eksikliklerinin giderilmesinde de ciddi mesafe kat edilmiş durumdadır. Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan son açıklama ile açıköğretim sınavlarının online gerçekleşecek olması eğitimde dijitalleşme adımlarının en önemli aşamalarından biridir.

Açıköğretim Sınavları ve Hazırlık Süreci

Online sınavlara henüz hazır olmayan öğrencilerin bu hazırlık sürecinde adapte olabilmeleri adına en önemli detay dersanlat.com yapısı içerisinde sunulan online deneme sınavı seçeneği oluyor. Öğrenciler için yeni bir sisteme adaptasyon olarak da değerlendirilebilecek olan bu seçeneğin neler sunduğuna daha yakından bir göz atmak gerekir.

Online deneme sınavı özelliği sayesinde gerçek sınava adaptasyonun sağlanması en büyük hedeftir. Çünkü daha önce hiç online bir sınava katılmamış öğrenciler için adaptasyonun bir nebze zor olabileceği söylenebilir. Bunun yanı sıra kalem ve kâğıt ile karalamaya alışmış kimseler için dijital ortamda bir sınav gerçekleştirilmesi belli başlı sorunlara neden olabilmektedir.

Tüm bu özellikleri ve avantajları düşünüldüğünde online sınavlar için atmanız gereken adımlar neler olur?

Dersanlat.com’da Online Deneme Sınavı

Dersanlat.com yapısı içerisinde yararlanabileceğiniz en önemli seçenekler arasında olan online deneme sınavı çerçevesinde size özel seçeneklerden yararlanmak mümkün. Peki, ama nasıl? Ücretsiz bir şekilde kayıt olabileceğiniz yapı içerisinde adeta gerçek bir sınavdaymışsınız gibi işlem gerçekleştirebilirsiniz. 

Sınav süresi boyunca bir online deneme sınavında yaşayabileceğiniz bütün durumları gözlemleyebilirsiniz. Üstelik tüm bu özelliklerin yanı sıra Açıköğretim sınavları için gerçek konularda hazırlık yapabilirsiniz. Bu ne demek? Sisteme yüklenecek olan çıkmış sorular ile online sınavınızı açıköğretim konuları ile gerçekleştirin!

Sizin için bu çok özel yapıyı kullanmak ve kaliteli bir sınav sürecine imza atmak için hemen üye olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir