Online Deneme Sınavı
Uzaktan Eğitim

5-6-7. Sınıflar için Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?

Pandemi süreci ile birlikte uzun bir süredir ara verilen yüz yüze eğitim programlarında yavaş yavaş normalleşme başlıyor. Eğitmenler ve öğrenciler açısından oldukça zorlu geçen bu sürede uzaktan eğitim uygulamalarından faydalanılması amaçlanmış ve dersanlat.com bu süreçte çok ciddi avantajlar sunmuştur. Ancak yüz yüze dersler konusunda Millî Eğitim Bakanlığı’ndan gelen bilgilere göre Kasım ayının sonlarına doğru yüz yüze eğitim başlayacak!

Ülkemizde Mart ayında görülmeye başlanan ve o süreden sonra çok ciddi önlemlerin alındığı COVID-19’a karşı okulların açılmaması gündemi konuşulmuştur. Nitekim bir süre tamamen kapalı kalan okullar daha sonra kademeli bir şekilde eğitime başlamıştır. Ancak bazı seviyelerin hala uzaktan eğitim ile çalışmalara devam etmesi 5-6-7. sınıflar için yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak sorusunu gündeme getiriyor. Bu soruya cevap MEB’e göre 23 Kasım. Peki, yüz yüze dersler başladığında dersanlat.com’u nasıl kullanabileceksiniz?

Yüz Yüze Eğitim ve Dersanlat.com

Yüz yüze ders süreci başlıyor olsa da eğitime tam anlamı ile dönüleceği düşünülmemelidir. Çünkü sınıfların tam kapasite ile eğitim vermeye başlaması COVID-19 önlemlerinin alınmasını sekteye uğratacağından çok riskli durumlar ortaya çıkarabilecektir. Bu durumda sınıfların bölünerek eğitim verilmesi gündeme gelir bu da uzaktan eğitimi yine gerekli kılar. Dersanlat.com olarak uzaktan eğitimin yüz yüze eğitimin başlamış olmasına rağmen kullanılabiliyor olması ciddi avantajlar sağlayacak. Özellikle tekrar izle özelliği ile dikkat çeken platformumuzun ders tekrarları ile ilgili ciddi avantaj sunacağı bir gerçek!

Dersanlat.com ile Ayrıcalıkları Yaşayın!

Dersanlat.com tamamen sizlerin avantajına olacak uygulamalarla uzaktan eğitim devam ettiği sürece desteğini sürdürmeye devam edecek. Bu anlamda okulların kademeli olarak normale dönmeye çalıştığı sürede dahi derslerin eksik olmaması ve anlaşılmayan kısımların tekrar edilmesi maksadı ile ön plana çıkıyor.

Öğretmen ve öğrencilerin oldukça alıştığı bu sistemi kullanarak COVID-19 sürecini atlatmak ve eğitimde eksiklikleri gidermek mümkün olacak. Bunun için tek yapmanız gereken dersanlat.com’a ücretsiz bir şekilde üye olmak! Sonrasında başlatacağınız ücretsiz dersler ile eğitim ve öğretimin kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlayabilirsiniz. Yoksa siz hala üye olmadınız mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir