Sanal Sınıf
Uzaktan Eğitim

1 Dakika İçinde Sanal Sınıf Veriyoruz

COVID-19 salgını nedeni ile uzak kaldığınız öğrencileriniz ile sanal sınıf kurma hayali sizin de son günlerde kafanızı kurcalamaya başladıysa size enfes haberlerimiz var! Uzaktan eğitim ortamını kurarak hem öğrencilerinizle bir araya gelebileceğiniz hem de daha bir ders işleyebileceğiniz sisteme sahip olabileceksiniz. Bunun içi tek yapmanız gereken dersanlat.com’un 1 dakika içinde sanal sınıf imkanından yararlanmaya başlamak olacaktır. Peki, 1 dakika gibi kısa bir sürede sanal ortamda bir sınıf kurmak gerçekten de mümkün mü?

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden kurucularımızın vizyoner bakış açısı özellikle online eğitim konusundaki açıkları keşfederek bu noktalara odaklanmayı arzu etmiştir. Tam da bu noktada sanal sınıf ortamının kurulması adına harcanan emek ve zamanın eğitim – öğretime harcanması en büyük ideallerimizden bir tanesidir. İdealimizi gerçekleştirmek ve değerli öğretmenlerimizi sevimli öğrencileri ile buluşturmak adına 60 saniyede sınıf ortamını tesis ediyoruz!

Sanal Sınıf Nasıl Oluşturuluyor?

Dersanlat.comun uzaktan eğitim konusundaki çabaları sonucu ortaya çıkan pratik ve çözüm odaklı alt yapımız ile siz değerli öğretmenlerden beklentimiz sisteme kayıt olarak ders anlatacağınız sisteme giriş yapmaktır. Ücretsiz bir şekilde üye olup giriş sağladıktan sonra öğrencilerinize göndereceğiniz link üzerinden sınıf ortamı saniyeler içerisinde oluşmuş olacaktır. Zaman zaman 1 dakikadan dahi az süren sınıf ortamının kurulması öğretmenlerin zaman kazanmasını sağlarken veliler için de büyük bir avantaj oluyor.

Öğrencilerin derse bağlanmak için dakikalarca beklemesi ve bir anda ekranın kaybolması ders aşkına adeta balta vuruyor. Öğrencilerin öğretmenleri ile hemen bir araya gelerek derse hızlıca katılım sağlayacakları bir sistem kullanmaları dersten sıkılma durumuna da neden olmayacak bir yapı sunuyor. Siz değerli öğretmenlerimiz söz konusu tüm ayrıcalıkları yakalamak ve öğrencileriniz ile bir araya gelmek için hemen bir üyelik oluşturabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim için Bir Program Kurmak Gerekli mi?

Eğitim ve öğretime devam edebilmek adına kurulan sanal sınıf için herhangi bir program veya uygulamaya ihtiyacınız yok! Bilgisayar, internet bağlantısı ve sessiz bir ortam dersanlat.com’un uzaktan eğitim imkanından yararlanabilmeniz adına oldukça yeterli. Yoksa siz hala üye olmadınız mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir